Prima   -  Presa   -  Noutăți - ANUNÈš PENTRU OCUPAREA FUNCÈšIEI VACANTE ÎN CADRUL AGENÈšIEI DE DEZVOLTARE REGIONALÄ‚ SUD

ANUNÈš PENTRU OCUPAREA FUNCÈšIEI VACANTE ÎN CADRUL AGENÈšIEI DE DEZVOLTARE REGIONALÄ‚ SUD

24.06.2011   1411 Accesări

Denumirea și sediul instituției organizatoare a concursului:

-       Agenția de Dezvoltare Regională Sud

-       or. Cimișlia, bld. Ștefan cel Mare 12

-       Date de contact : tel. (241) 2-62-86

                             e-mail: office@adrsud.md , adrsud@gmail.com

Denumirea posturilor vacante:

1. Responsabil tehnic în cadrul Proiectului ,,Eficientizarea managementului deșeurilor menajere solide în Regiunea de Sud" care presupune supravegherea lucrărilor de construcție la platformele pentru colectarea deșeurilor menajere solide.

Responsabilități:

-       verificarea volumelor, efectuarea supravegherii calității lucrărilor de construcție și controlul întocmirii la zi a  cărții tehnice a construcției, cu efectuarea observațiilor asupra lucrărilor executate;

-       efectuarea controlului asupra completării documentelor de execuție necesare pentru raportoarele de lucrări executate și prezentate de Contractor către ADR în timpul vizitelor sale la șantier.

-       lucrul cu contractorul în vederea identificării problemelor și raportarea lor imediata către ADR;

-       colectarea de la contractor a rapoartelor privind lucrările executate și verificarea lor;

-       depistarea și informarea imediată a conducerii ADR despre includerea în dările de seama a lucrărilor care de fapt nu au fost efectuate;

-       termenul de finisare a lucrărilor de construcție conform contractului semnat cu contractorul în conformitate cu proiectul de organizare a executării lucrărilor de construcție;

-       prezentarea regulata a rapoartelor în conformitate cu prevederile contractului de supraveghere semnat cu ADR;

-       asigurarea transparenței implementării proiectului in rândul beneficiarilor;

-       completare și prezentarea fișelor de dezvoltare a proiectului pe perioada implementării lui.

 Condițiile de participare la concurs:

  • Studii superioare în domeniul relevant proiectului;
  • O vechime în muncă de cel puțin 5 (cinci) ani;
  • Atestare tehnico-profesională și experiență de organizare, coordonare și control a lucrărilor de construcție;

Documentele ce urmează  a fi prezentate :

-       CV-ul (în formă tipică, cuprinzând experiența relevantă pentru postul respectiv );

-       copia buletinului de identitate;

-       copii ale documentelor care certifică nivelul educațional: titluri/diplome/certificate, în confirmarea  studiilor obținute - pentru funcțiile, care necesită asemenea cunoștințe sau calități;

-       copia cărții de muncă ca dovadă documentară a experienței de muncă anterioare.

Cererea și documentele pentru participare pot fi prezentate la adresa:

Agenția de Dezvoltare Regională Sud, or. Cimișlia,

Tel:  0 (241)  2-62-86

E-mail: office@adrsud.md , adrsud@gmail.com

Data limită  pentru  prezentarea  documentelor:    08.07.2011